GN 42/2019 Archiwum

To realna pomoc księdzu

Do Gietrzwałdu przyjechali członkowie Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka". Przyjechali, by powierzyć ruch Matce Bożej i modlić się za kapłanów.

Pomóżcie modlitwą wzmacniać kapłanów, abyśmy jako Kościół w Polsce byli niepokonani, bo przecież o życie wieczne toczy się bitwa - apelował w Gietrzwałdzie ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "Margaretka".

"Margaretka" to grupa modlitewna w intencji kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków symbolizuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza. Jego imię wypisuje się w centrum kwiatu, na jego płatkach imiona osób, które zobowiązały się za niego modlić. "Margaretka" jest więc duchową adopcją kapłana w modlitwie.

Louise Ward, założycielka apostolatu, wybrała margaretkę jako symbol tej modlitwy, gdyż podobnie jak roślina zakorzeniona jest w ziemi, tak modlący się są zakorzenieni w Kościele. Jak kwiat żyje dzięki wodzie, tak wspólnota osób jest odżywiana Duchem Świętym.

- Kapłani to są ludzie z nas wzięci. Trzeba ich otoczyć modlitwą. Dziś bardzo dynamicznie rozwija się apostolstwo. Wierni są świadomi, że ich księża są ludźmi, mają słabości, a modlitwa ich umacnia - dodaje pani Małgorzata.

- Apostolat "Magraretka" to nie jest fikcja. To realna pomoc księdzu. Kiedy niebezpieczeństwo upadku jest wielkie, jeżeli jest gorliwa margaretka, ona modlitwą powstrzymuje go przed upadkiem - podkreśla ks. Bogusław Nagel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama