Nowy numer 44/2020 Archiwum

To nie fikcja

– Kapłani to są ludzie z nas wzięci. Trzeba ich otoczyć modlitwą – podkreśla pani Małgorzata.

W czerwcu 1979 r. na Jasnej Górze Jan Paweł II mówił: „Ogromnym dobrem jest ten kredyt zaufania, którym cieszy się polski kapłan wśród społeczeństwa, jeśli tylko jest wierny swojej misji, jeśli jego postępowanie jest przejrzyste. Jeśli jest zgodne z tym stylem, jaki Kościół w Polsce wypracował w ciągu ostatnich dziesięcioleci: stylem ewangelicznego świadectwa i społecznej służby. (…) Kościół najłatwiej jest (darujcie to słowo) pokonać również przez kapłanów. Jeżeli zabraknie tego stylu, tej służby, tego świadectwa – najłatwiej jest pokonać Kościół przez kapłanów. (…) Przed tym trzeba bardzo się strzec”. – Pomóżcie modlitwą wzmacniać kapłanów, abyśmy jako Kościół w Polsce byli niepokonani, bo przecież o życie wieczne toczy się bitwa – podkreślał w Gietrzwałdzie ks. Bogusław Nagel, krajowy duszpasterz Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka.

Siła modlitwy

Do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przyjechali członkowie apostolatu. Przybyli, by powierzyć ruch Matce Bożej.

– Byłam w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam jeden z kapłanów modlił się, mówił, że dziękuje bardzo za margaretkę, którą otrzymał. Ma właśnie urodziny i to jest wspaniały prezent; jest wdzięczny wiernym, którzy będą się za niego modlić każdego dnia, by wytrwał w powołaniu, by był gorliwym duszpasterzem – wspomina pani Małgorzata. Zrodziło się w niej pragnienie modlitwy za księży. – Ale nie wiedziałam, od czego zacząć. Myślę: „Boże kochany, jak ja mam to zrobić”. Niedługo potem w parafii odbywały się prymicje. Nowo wyświęcony ksiądz otrzymał margaretkę. A później spotkałam ks. Bogusława, który po Mszy św. podszedł do mnie i powiedział: „Pani się tak ładnie modliła. Może pani założy maragetkę?”. Tak Bóg odpowiedział na moje pragnienia – uśmiecha się pani Małgorzata.

Znalazła siedem osób, wybrali kapłana, za którego będą się modlić. – Tak się to zaczęło – dodaje. Później zakładała kolejne. – Dziś za każdego kapłana w parafii modlą się ludzie – podkreśla. Wspomina jednego z księży, który porzucił kapłaństwo. Wiele osób modliło się w jego intencji. – Po dwóch latach powrócił do stanu duchownego. Dziś jest gorliwym kapłanem. Taka jest siła modlitwy – przekonuje.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama