Nowy numer 41/2019 Archiwum

Spotkanie kapłanów pochodzących z Reszla

Powrócili do kolebki powołania, by odnowić swoje wyznanie wiary.

Poniedziałek 17 czerwca 2019 roku był dla reszelskich parafian wyjątkowym dniem, w którym dziękowali Panu za dar kapłaństwa. Na wspólnej Eucharystii zgromadzili się księża pochodzący z Reszla, którzy pragnęli wspólnie modlić się w miejscu, w którym dojrzewało ich powołanie.

Reszelska parafia od czasu zakończenia II wojny światowej dała Kościołowi 15 kapłanów, którzy pracują na Warmii oraz na misjach. Mszy Świętej przewodniczył najstarszy święceniami ks. prał. Stanisław Zinkiewicz. Homilię wygłosił ks. prałat Dyzma Wyrostek, przypominając zebranym, że kapłaństwo to tajemnica i dar darmo otrzymany od miłującego Boga. Wdzięczni kapłani sprawowali Mszę Świętą w intencji reszelskich parafian oraz za pracującego na misjach w Afryce o. Pawła Huleckiego i za świętej pamięci ks. Cypriana Osińskiego. O piękno liturgii zadbała licznie zgromadzona służba liturgiczna oraz chór parafialny.

Nie zabrakło również wdzięczności od licznie przybyłych parafian, którzy zawsze otaczają reszelskich kapłanów swoją modlitwą i modlą się o nowe powołania kapłańskie. Po błogosławieństwie kapłani udali się do chrzcielnicy, aby poprzez wspólne wyznanie wiary dać świadectwo swego oddania Bogu i Kościołowi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL