Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spotkanie kapłanów pochodzących z Reszla

Powrócili do kolebki powołania, by odnowić swoje wyznanie wiary.

Poniedziałek 17 czerwca 2019 roku był dla reszelskich parafian wyjątkowym dniem, w którym dziękowali Panu za dar kapłaństwa. Na wspólnej Eucharystii zgromadzili się księża pochodzący z Reszla, którzy pragnęli wspólnie modlić się w miejscu, w którym dojrzewało ich powołanie.

Reszelska parafia od czasu zakończenia II wojny światowej dała Kościołowi 15 kapłanów, którzy pracują na Warmii oraz na misjach. Mszy Świętej przewodniczył najstarszy święceniami ks. prał. Stanisław Zinkiewicz. Homilię wygłosił ks. prałat Dyzma Wyrostek, przypominając zebranym, że kapłaństwo to tajemnica i dar darmo otrzymany od miłującego Boga. Wdzięczni kapłani sprawowali Mszę Świętą w intencji reszelskich parafian oraz za pracującego na misjach w Afryce o. Pawła Huleckiego i za świętej pamięci ks. Cypriana Osińskiego. O piękno liturgii zadbała licznie zgromadzona służba liturgiczna oraz chór parafialny.

Nie zabrakło również wdzięczności od licznie przybyłych parafian, którzy zawsze otaczają reszelskich kapłanów swoją modlitwą i modlą się o nowe powołania kapłańskie. Po błogosławieństwie kapłani udali się do chrzcielnicy, aby poprzez wspólne wyznanie wiary dać świadectwo swego oddania Bogu i Kościołowi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama