Nowy numer 41/2019 Archiwum

Gdzie procesje Bożego Ciała w Olsztynie

Centralna Msza św. uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w archidiecezji warmińskiej odbędzie się o 10.00 w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Procesja eucharystyczna ulicami Olsztyna do czterech ołtarzy nastąpi po liturgii. Nabożeństwu przewodniczył będzie abp Józef Górzyński.
Po Mszy św. procesja eucharystyczna wyruszy z katedry św. Jakuba w Olsztynie na stare miasto w stronę ratusza, gdzie zostanie wygłoszona homilia. Następnie ulicami Piłsudskiego i Kopernika uda się w kierunku kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie nastąpi zakończenie całej uroczystości.
 
Pozostałe procesje Bożego Ciała w Olsztynie:
Zielona Górka - procesja w parafii św. Anny ulicami: Morwową, Agrestową, Jeżynową, Wiśniową, początek ok.12.00.
Jaroty - procesja z kościoła bł. Franciszki Siedliskiej do kościoła Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła ulicą bp. Wilczyńskiego (całą szerokością jezdni), początek ok.  12.15.
Nagórki - procesja z kościoła Miłosierdzia Bożego do kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka ulicami: Barcza, Wańkowicza, Murzynowskiego, Krasickiego, Synów Pułku, kard. S. Wyszyńskiego, początek o 12.30.
Kortowo - procesja w parafii św. Franciszka - wyjście z kościoła chodnikiem do Kortowa, przejście ul. Oczapowskiego i powrót do kościoła ul. Dybowskiego od 11.45 do 13.30.
Gutkowo - procesja w parafii św. Jana Bosko, początek ok. 9.45, ul. Kresowa.
Gutkowo - procesja w parafii św. Wawrzyńca od 11.00 do 13.00 ulicami: Poranną, Pawią i Stokową.
Dajtki - procesja w parafii Matki Bożej Różańcowej ulicami: od Żytniej nr 68 do Żniwnej nr 7 od 12.00 do 13.30.
Likusy - procesja w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej od 10.50 do 12.30 ulicami: Błękitną, Różową, Zieloną, Białą, powrót do kościoła ul. Błękitną.
Likusy - procesja w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych od 11.30 do 13.00 ulicami: Bałtycką, Letniskową, Wczasową, Jagodową, Letniskową, Bałtycką.

Większość uroczystości oznacza konieczność wprowadzenia zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Mogą pojawić się także utrudnienia w ruchu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL