Olsztyn. Dzień skupienia Opus Dei

Adresatami spotkania byli mężczyźni, którzy uczestniczyli we Mszy św., konferencji, rachunku sumienia i adoracji.

Odbyło się kolejne spotkanie formacyjne zorganizowane przez członków i sympatyków Opus Dei.

- Szukamy odpowiedzi na pytanie: jak być świętym w codzienności? Każdy z nas ma inne zadania w życiu. Inaczej trafia się do mężczyzn, a inaczej do kobiet. W swoim gronie możemy poruszać problemy typowo męskie i podzielić się tym, jak kto sobie radzi w codzienności. Jesteśmy apostołami w świecie i to, jak żyjemy, świadczy o naszej przynależności do Boga. Musimy pamiętać, że świętość to normalność - mówi Grzegorz Stankiewicz.

Prowadzącym dzień formacyjny był ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, wikariusz regionalny prałatury Opus Dei w Polsce. Przypomniał postawę pracy św. Jana Pawła II, który nawet po zamachu chciał pracować w klinice nad encykliką. Przywołał także jego słowa, w których papież zaznaczał, że chrześcijaństwo zawsze budowało cywilizację.

- Te zadanie wymaga konkretnej energii człowieka. Stąd praca i zaangażowanie, które jest naszym zadaniem, a konkretnie - włączenie się w dzieło Stwórcy. Każdy potrzebuje pracy, ponieważ ona rozwija. Nie zawsze możemy widzieć owoce naszej pracy. Czasem my sami zbieramy z tego, co zasiał ktoś przed nami. Stąd musimy uczyć cieszyć się nadzieją, że nasza praca przyniesie kiedyś owoce. Nasza praca ma być taka, jak powtarzamy w słowach Mszy św.: przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie - tłumaczył duchowny.

Jedną z form działalności apostolskiej olsztyńskiej grupy jest prowadzenie szkoły podstawowej dla chłopców Szkwał. - Jest to alternatywa edukacyjno-wychowawcza dla edukacji podstawowej. Misją naszej placówki jest wychowanie i edukowanie spersonalizowane z uwzględnieniem różnorodności jaką wnosi każdy uczeń - mówi Franciszek Brzozowski, nauczyciel.


Więcej na temat spotkania i szkoły w „Posłańcu Warmińskim” nr 26/2019.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..