Nowy numer 44/2020 Archiwum

Człowiek poznaje siebie

Ponad 50 młodych osób uczestniczy w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie, które odbywają się w Waplewie.

Rekolekcje Oazy Nowego Życia I stopnia to bardzo ważny moment w formacji młodych, kiedy przez dwa tygodnie przygotowują się do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

- Kiedy pytam osoby, które kiedykolwiek przeżyły takie rekolekcje, każdy odpowiada, że był to bardzo ważny moment w ich życiu, do którego wraca się duchowo przez lata. Wszystko z powodu wyboru Jezusa jako Pana - podkreśla moderator ks. Jacek Sokołowski MS.

Do Waplewa przyjechali młodzi nie tylko z naszej archidiecezji. Jest grupa z Krakowa, Rzeszowa czy Trzcianki. - Rekolekcje są po  to, aby doprowadzić do spotkania z żywą osobą Jezusa Chrystusa, ale też by budować relacje międzyludzkie. To jest szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat nasączony jest przestrzenią wirtualną, gdzie ludzie spotykają się na portalach społecznościowych. Tu spotykają się na żywo. To jest piękne, ale z drugiej strony trudne. Człowiek poznaje siebie - zauważa moderator.

Podkreśla, że te piętnaście dni rekolekcji, pomysł sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, to natchnienie Boże. - Pomimo mijających lat od momentu pierwszych oaz ta forma jest nieustannie skuteczna, przynosi owoce. Widzę z perspektywy lat, jak wiele osób po formacji w tej wspólnocie jest obecnych w Kościele - mówi ks. Jacek.

Rekolekcje prowadzą księża saletyni z olsztyńskiej parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama