Nowy numer 29/2019 Archiwum

Świadome śpiewanie

– Nasi studenci mają ważną misję do spełnienia: głosić słowo Boże swoim śpiewem. Wymaga to jednak samodzielnej i systematycznej pracy – mówi Natalia Ciechanowicz.

Od października ubiegłego roku, po rocznej przerwie, swoją działalność wznowiła Archidiecezjalna Szkoła Muzyki Kościelnej. Tym razem w nowej formule. Pierwszym etapem był rok propedeutyczny, który rozpoczęło 31 osób, a ukończyło 21. Będą one teraz mogły kontynuować kształcenie na I stopniu muzyki kościelnej. – To był ciekawy i dobry rok, choć nie był łatwy, bo tak naprawdę wszystko było nowym doświadczeniem dla większości. Nie uniknęliśmy błędów, ale potrzebne były, by się czegoś nauczyć i na dalszym etapie wyciągnąć wnioski. Brak funduszy, brak instrumentów jest dużym problemem, ale w kolejnym roku poza zajęciami teoretycznymi i praktycznymi, będziemy już mieli organy, więc powoli wszystko się rozwija – mówi ks. Łukasz Kowalski, dyrektor Archidiecezjalnej Szkoły Muzyki Kościelnej.

Dostępne jest 24% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL