Nowy numer 29/2021 Archiwum

500+ na pierwsze dziecko

Od 1 lipca rusza nowa formuła rządowego programu Rodzina 500+. W naszym województwie ze świadczenia korzysta prawie 150 tys. dzieci.

W samym Olsztynie ta liczba może wzrosnąć nawet do 25 tys. - ocenia Elżbieta Skaskiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

- Jeżeli chodzi o przyznanie i wypłaty świadczenia 500+, zmiana polega na tym, że na każde dziecko, niezależnie od sytuacji materialnej rodziców, będzie ono przysługiwało. W związku z tym rodzice, którzy złożą wniosek w okresie od lipca do września, otrzymają takie świadczenie na pierwsze dziecko - podkreśla.

Od początku lipca wnioski mogą być składane drogą elektroniczną. Od sierpnia również w formie papierowej. - Ważne, aby mieć świadomość, iż na te świadczenia nie będzie wydawana decyzja administracyjna. Ponieważ rodziny muszą być w jakiś sposób poinformowane o fakcie przyznania świadczenia, taka informacja zostanie do rodzin przekazana przez naszych pracowników. Jednak ważne, by we wniosku podać swój e-mail, bo będą to robić właśnie tą drogą - podkreśla pani dyrektor.

Do tej pory 500+ było wypłacane na drugie i kolejne dziecko. - Jeśli rodziny korzystały z tego świadczenia, muszą złożyć wniosek na wszystkie dzieci - dodaje.

W naszym województwie ze świadczenia korzysta prawie 150 tys. dzieci. W Olsztynie - ponad 13,5 tys.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama