Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gietrzwałd. Dzień Pokutny

Główną intencją zorganizowanego przez wspólnotę Domu Mariae modlitewnego spotkania była modlitwa i pokuta za grzechy przeciw życiu, dzieciom i rodzinie.

Dzień pokutny był również początkiem przygotowań do Pokuty2033, gdyż - jak mówią organizatorzy - w 2033 roku będziemy przeżywać jubileusz dwóch tysięcy lat od męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W ramach przygotowania do tego wydarzenia każdego roku przez najbliższe 14 lat odbywać się będą modlitewne czuwania w nawiązaniu do 14 stacji Drogi Krzyżowej. Czuwanie w Gietrzwałdzie rozpoczęło ten cykl.

Głównym punktem modlitewnego spotkania w sanktuarium maryjnym była Msza św., której przewodniczył ks. prof. Tadeusz Guz. - Dzisiejszy dzień pokutny uświadamia nam na nowo, jak konieczna jest nasza wierność Panu Bogu i Jego Kościołowi. Boże Miłosierny, wybacz nam grzechy przeciwko Twojemu Boskiemu Imieniu i daruj wszelkie kary za diabelski grzech odstępstwa do Ciebie - mówił w homilii duszpasterz.

Przypomniał, że Maryja podczas objawień w 1877 roku powiedziała, by ludzie codziennie gorliwie odmawiali Różaniec. - Co oznaczają te proste słowa Matki Najświętszej o modlitwie? Jeżeli przyjmiemy, że modlitwa człowieka jest pełną przyjaźni, mądrości, prawdy, miłości i innych doskonałości rozmową z Panem Bogiem, aniołami i świętymi to pragnieniem Maryi jest to, by Pan Bóg był permanentnie blisko nas, Polski, a w bliskości Bożej zawiera się przecież całe nasze szczęście, ziemskie i niebiańskie. To jest cały dobrobyt ducha i materii - mówił ks. Guz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL