GN 42/2019 Archiwum

Frombork. Chwile z muzyką

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się 52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Frombork 2019.

Festiwal muzyki organowej odbywa się w bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku na organach (1683-1684) ufundowanych przez bp. Michała Radziejowskiego, a wykonanych przez Daniela Nitrowskiego z Gdańska.

- Cykliczna impreza zainaugurowana w 1967 r. jest jedną z najstarszych w Europie. Inicjatorami byli prof. Akademii Muzycznej w Gdańsku Leon Bator oraz prof. Jan Jargoń. Początki festiwalu związane były z odrestaurowaniem zniszczonych w czasie II wojny światowej zabytkowych organów. Miejscem koncertów wykonawców z całego świata, wzbogacanych występami solistów, chórów i instrumentalistów, jest gotycka halowa bazylika - mówi proboszcz ks. Jacek Wojtkowski.

Organizatorami festiwalu są parafia archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Muzeum Mikołaja Kopernika, Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny oraz miasto i gmina Frombork.

- Serdecznie zapraszam do Fromborka na cudowne chwile z muzyką - dodaje kapłan.

Program koncertów:
14 lipca, 15.30 - Fabio Ciofini (organy), Alessandra Montani (wiolonczela)
21 lipca, 15.30 - Józef Serafin (organy)
28 lipca, 15.30 - Konstantin Volostnov (organy) i kwartet smyczkowy
4 sierpnia, 15.30 - koncert fromborski: Sławomir Bronk, Mateusz Kotwica (kontratenor, organy)

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama