Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jak wykorzystać te dary?

– Tych kilka czy kilkanaście dni na szlaku pozwala zrozumieć, że w życiu tak naprawdę niewiele nam potrzeba – mówi ks. Jarosław.

Tradycyjnie już pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w bazylice św. Jerzego w Kętrzynie. Po wspólnym śniadaniu i błogosławieństwie na drogę pątnicy ruszyli do Ostrej Bramy.

– Pielgrzymka to droga, droga chrześcijańskiego życia. Upraszczając, możemy powiedzieć, że przez całe swoje życie jesteśmy w drodze, a pielgrzymka jest jednym z tych etapów, który pozwala nam zmierzać w dobrym kierunku. Na pielgrzymkę wybieramy się z różnych powodów, mamy swoje intencje, ale wszyscy mamy wspólny cel – przyjść do Jezusa, do Matki Bożej, powierzyć Im swoje życie. Tych kilka czy kilkanaście dni na szlaku pozwala zrozumieć, że w życiu tak naprawdę niewiele nam potrzeba, tylko życzliwych ludzi dookoła i zawierzenia się Bogu – mówi ks. Jarosław Dobrzeniecki, dyrektor warmińskich pieszych pielgrzymek. Pielgrzymka do Wilna odbywa się już po raz 29.

– W tym roku rozważamy rolę Ducha Świętego w Kościele, w życiu każdego z nas, zastanawiamy się, jak dobrze wykorzystać wszystkie dary, jakie od Niego otrzymujemy – tłumaczy kapłan. – Pielgrzymka to taki czas tylko dla mnie i Pana Boga. Mam ciszę, spokój, odpowiednią atmosferę do modlitwy, do rozmowy o ważnych sprawach – mówi pani Jolanta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL