Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie ma dnia bez koronki

W świątyni znajduje się najstarszy w archidiecezji wizerunek Jezusa Miłosiernego.

5 lipca 2009 r. przy kościele św. Józefa w Olsztynie zostało ustanowione archidiecezjalne sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W dniu pierwszej ważnej rocznicy tego wydarzenia parafianie dziękowali za ten dar podczas Mszy św. – Chcemy dziękować Panu Bogu za ten jubileusz. Modlimy się dziś w intencji wszystkich, którzy są związani z tym miejscem, którzy je budują poprzez swoją modlitwę. Myślimy również o ks. prał. Bronisławie Siekierskim, który był proboszczem, kiedy 10 lat temu obchodziliśmy uroczystość intronizacji obrazu Jezusa Miłosiernego i ustanowienia w naszym kościele sanktuarium Miłosierdzia Bożego – mówił podczas Eucharystii ks. Tomasz Stempkowski, proboszcz parafii.

Również 5 lipca 2009 r. w kościele św. Józefa Prymas Józef Glemp przewodniczył uroczystościom, podczas których do świątyni powrócił obraz Jezusa Miłosiernego – wizerunek peregrynował po parafiach archidiecezji warmińskiej w latach 2008–2009. – Ten obraz pozostał w sercach wielu diecezjan i wielu parafian – wspominał w homilii ks. Wojciech Łazowski, uczestnik wydarzeń sprzed 10 lat.

– Dziękujemy Bogu za sanktuarium Miłosierdzia Bożego, za to ogromne dzieło. Ufamy, że będzie się ono przyczyniało do wzmacniania wiary i pogłębiania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem – mówił. Każdego dnia w sanktuarium o godz. 15 ma miejsce Msza św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego. – Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia, by nie przyjść do naszego kościoła o godz. 15. Dziękuję wam za obecność i za to świadectwo wiary. Przyszły czasy, kiedy niewielu modli się za wielu. Ta modlitwa jest bardzo potrzebna – mówił zebranym na uroczystościach ks. Stempkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL