GN 42/2019 Archiwum

Praca dla katechetów

Według symulacji wykonanej w archidiecezji warmińskiej w ciągu najbliższych lat aż 60 proc. katechetów uzyska prawa emerytalne.

W związku z tym pojawia się obawa, że zabraknie nauczycieli religii. - Obecnie mamy pełne zatrudnienie. W każdej szkole jest wystarczająca liczba katechetów. Natomiast patrząc w przyszłość, widzimy, że będzie ich brakowało. Stąd apel do młodych ludzi, zarówno do tych, którzy w tym roku zdawali maturę, jak i do tych, którzy już pracują lub są nauczycielami innych przedmiotów, żeby podjęli studia teologii, które nadadzą uprawnienia nauczania religii - mówi ks. Adam Bielinowicz, dyrektor wydziału nauki katolickiej warmińskiej kurii.

Maturzystów zachęca do podjęcia pięcioletnich studiów na wydziale teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. - Również w tym roku pojawia się możliwość studiów podyplomowych dla nauczycieli uczących innych przedmiotów, gdzie wykładana jest wyłącznie teologia, gdyż posiadają oni uprawnienia pedagogiczne - wyjaśnia ks. Bielinowicz i dodaje, że pracy dla nowych nauczycieli religii na pewno nie zabraknie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama