Nowy numer 42/2019 Archiwum

Olsztyńskie Koncerty Organowe

W każdą niedzielę wakacji w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbywają się koncerty organowe.

Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego są częścią Olsztyńskiego Lata Artystycznego - w ich ramach w bazylice katedralnej św. Jakuba w niedzielne wieczory rozbrzmiewają wspaniałe dzieła z wielu epok.

W niedzielę 14 lipca podczas koncertu zaprezentował się zespół Ensemble del Passato (Anna Budzyńska - sopran, Henryk Kasperczak - lutnia, teorba, Maciej Kończak - gitara barokowa), a na organach zagrał Adam Tański, który zaprezentował m.in. twórczość Stanisława Moniuszki (w tym roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin kompozytora).

Ensemble del Passato to zespół założony w 2017 r., który skupia swoją działalność na kameralnej muzyce dawnej, od renesansu przez barok do utworów klasycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL