Nowy numer 42/2019 Archiwum

Prof. Maksymowicz wiceministrem

Premier Mateusz Morawiecki powołał prof. Wojciecha Maksymowicza na stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Prof. Wojciech Maksymowicz będzie nadzorował w resorcie nauki Departament Innowacji i Rozwoju oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

W sierpniu 2018 r. minister nauki Jarosław Gowin powołał prof. W. Maksymowicza w skład zespołu doradczego do spraw nauki i szkolnictwa wyższego, którego głównym zadaniem miało być monitorowanie wdrażania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, która zaczęła obowiązywać na polskich uczelniach od października ubiegłego roku.

Prof. W. Maksymowicz to były minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka. To nie jego pierwsza współpraca z J. Gowinem. Był też jego doradcą medycznym w czasie prac nad Programem 2015 dotyczącym rozwoju Polski na lata 2015-2019. Opracowywał też osobny dokument poświęcony zdrowiu i koniecznym korektom programu obecnego rządu.

Jest kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, Wydział Nauk Medycznych. W czerwcu tego roku zrezygnował ze stanowiska prorektora ds. Collegium Medicum na tej uczelni z powodu zmian statutowych dotyczących Collegium. Jest współtwórcą Kliniki Budzik w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL