Nowy numer 42/2019 Archiwum

Olsztyn. Msza św. w intencji miasta

Abp Górzyński przewodniczył Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba.

Przeżywamy dziś doroczny odpust ku czci św. Jakuba, który od prawie 7 wieków patronuje naszej parafii, temu kościołowi i miastu. Za jego pośrednictwem wypraszajmy obfite łaski dla naszych rodzin i pomyślny rozwój dla naszego miasta - mówił na początku Eucharystii ks. prał. Andrzej Lesiński.

Homilię o św. Jakubie wygłosił ks. kan. Lucjan Świto, a modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński.

- Św. Jakub, podobnie jak inni apostołowie, charakteryzował się czymś, co w duchowości nazywamy przylgnięciem do Pana Jezusa. Ta postawa owocowała tym, że zostali wierni do końca - w przypadku św. Jakuba była to śmierć męczeńska - przypomina metropolita warmiński i podkreśla, że modlitwa w intencji mieszkańców Olsztyna obejmuje nie tylko tych, którzy przyszli na Mszę św. - Tego nas właśnie uczy chrześcijaństwo, nie możemy być egoistami. Pomagamy nie tylko tym, którzy należą do wspólnot chrześcijańskich, ale naszą modlitwą ogarniamy wszystkich mieszkańców miasta - mówi abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL