Nowy numer 34/2019 Archiwum

Na swoim miejscu

– Czuję jego bliskość i wiem, że jego orędownictwo mnie nie zawiedzie. W moich trudnościach i problemach zwracam się do niego. Ostatnio, gdy byłam w kościele, spoglądałam na niego i powtarzałam: „Dobrze, że jesteś z nami” – opowiada Jolanta Kowalska.

Święty Wojciech jest nie tylko głównym patronem Polski, ale też archidiecezji warmińskiej. By go uczcić, 25 lat temu w Olsztynie wybudowano kościół na os. Mlecznym, dedykowany właśnie świętemu opiekunowi. Szczególną obecnością patrona w danej świątyni są relikwie. Droga św. Wojciecha do kościoła jemu poświęconego trwała ćwierć wieku.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL