Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rekordowy miesiąc w Szymanach

W lipcu w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach odprawiono 15 409 podróżnych. To rekordowa miesięczna liczba pasażerów w historii lotniska.

Tegoroczne zwiększenie ruchu pasażerskiego w okresie wakacyjnym związane jest z ofertą połączeń lotniczych w sezonie letnim, w którym oprócz lotów do Londynu Luton, Londynu Stansted oraz Dortmundu, znalazły się powracające rejsy czarterowe do bułgarskiego Burgas oraz nowe połączenie z Krakowem.

- Bardzo nas cieszy kolejny rekordowy miesiąc, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów - mówi Tomasz Kądziołka, prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Niezmiennie największą liczbę pasażerów odnotowano na trasach do Londynu i Dortmundu. - Cieszymy się również, że nowe połączenie z Krakowem spotkało się z dużym zainteresowanie mieszkańców Warmii i Mazur oraz turystów z Małopolski. Także loty czarterowe do Burgas w Bułgarii kolejny rok są chętnie wybierane przez pasażerów. Pracujemy nad sukcesywnym powiększaniem siatki  połączeń lotniska, zarówno w segmencie rejsów regularnych, jak również czarterowych - dodaje prezes.

Pierwsze półrocze w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury zamknięto liczbą 63 181 odprawionych pasażerów, co daje wzrost o 21 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku na lotnisku odnotowano 1415 operacji lotniczych, czyli startów i lądowań oraz odprawiono ponad 244 tony bagażu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama