Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Dzień rozpoczynamy modlitwą

We Fromborku trwają letnie kolonie Caritas. Ten wyjazd to często nagroda za pomoc potrzebującym, czynioną w ramach działalności szkolnych kół Caritas.

Mówimy im, że są tu, bo to jest nagroda dla najlepszych. Bo chyba tak trzeba promować dobro i miłosierdzie, które one okazują innym - podkreśla Krzysztof Gajewski, kierownik kolonii we Fromborku.

Jedną z najstarszych uczestniczek jest Katarzyna. Nie tylko wypoczywa, ale z radością pomaga młodszym uczestnikom. Tak już są ukształtowani młodzi związani z Caritas. Kiedy widzą, że ktoś potrzebuje wsparcia, po prostu poświęcają mu czas. Lubi grać w siatkówkę, więc już po kilku wieczorach pokochali tę dyscyplinę wszyscy uczestnicy. - Każdego uczę, jak się odbija piłkę, jak serwuje. Gram w siatkę, więc mogę m pomóc - mówi z satysfakcją.

Podkreśla, że jednoczy ich codzienna modlitwa. - Dzień rozpoczynamy modlitwą, tak jak każdy posiłek. Są rozważania. Wtedy się myśli o wierze, o tym, jak powinno się żyć, że Jezus daje nam wielką radość, wolność. Wszystko z miłości do nas - dodaje Katarzyna.

Obok stoi Wiktoria. Przyjechała z Olsztyna. W ciągu roku szkolnego brała udział m.in. w zbiórkach żywności i pieniędzy. Na święta zbierała również prezenty dla ubogich.

- Trzeba nauczyć się rozmawiać z dorosłymi, trzeba na przykład powiedzieć: „Zachęcamy do pomocy dla Caritas, dla dzieci”. Robię to, bo lubię pomagać osobom, które tego potrzebują - wyjaśnia.

Na koloniach najbardziej lubi panującą tu atmosferę. - Prawie w ogóle nie ma smutku, tylko ciągle dzieje się coś fajnego. To dobry odpoczynek - podkreśla Wiktoria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL