Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wolontariusze potrzebni od zaraz

Akademia Przyszłości czeka na ciebie w Olsztynie! W całej Polsce trwają przygotowania do 17. edycja programu.

To program, który pomaga dzieciom w budowaniu pewności siebie i wzmacnia ich poczucie własnej wartości, żeby dzieci miały szansę na lepszy start. Jednak potrzebni są liderzy i wolontariusze. Również w Olsztynie. - Odważ się, nie daj im czekać i zostań SuperW! Bądź jak Ola i Ania - apeluje Marta Podgórska, koordynator ds. promocji Stowarzyszenia Wiosna.

By zostać liderem, SuperW, czyli wolontariuszem Akademii Przyszłości, wystarczy wejść na stronę superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę.

- Akademia Przyszłości to przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii i radości. Kiedy widzisz jak mały człowiek zmienia się, rozwija skrzydła, to jest najlepsze, co można zobaczyć. Spotykacie się z tygodnia na tydzień, niby nic nadzwyczajnego się nie dzieje, a równocześnie dokonuje się coś wielkiego. Jak z Marysią, moją podopieczną - mówi Ania, która w Akademii jest już drugi rok z rzędu. - W dodatku Akademia równie dużo daje wolontariuszom. Ja jestem tego najlepszym przykładem. I jestem za to ogromnie wdzięczna - dodaje.

Jak mówią doświadczeni SuperW, wolontariat w Akademii nie jest poświęcaniem się i nie chodzi w nim tylko o pomaganie. To szansa na wszechstronny rozwój i zdobycie nowych kompetencji. To także udział w wielkiej zmianie rzeczywistości i okazja do poznania świetnych ludzi, z którymi można w życiu wiele zrobić. Aż 79 proc. z nich  uważa, że udział w projekcie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

- Jeżeli czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, że chcesz czegoś więcej, to Akademia jest programem, w który warto się zaangażować - mówi Ola. - Z dnia na dzień widzisz, jak twoja praca zmienia czyjeś życie, podejście do różnych spraw, a nawet wyraz twarzy i uśmiech. Widzisz, jak ktoś cieszy się z tego, że może pójść w ciekawe miejsce poza szkołą, z tego, że ma w tobie starszego kolegę czy koleżankę. I jest z tego dumny. Budujesz komuś życie i pomagasz kształtować to, jak będzie patrzył na rzeczywistość w przyszłości, a przy okazji poznajesz siebie. Rewelacja - opowiada.

Oprócz wolontariuszy stowarzyszenie w Olsztynie szuka lidera. - Pomóż zbudować przyszłość dzieci w Akademii. Nie czekaj, wejdź na superw.pl i zostań wolontariuszem - zachęca Marta Podgórska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama