Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Olsztyn. Rekolekcje dla katechetów

Nauczyciele religii rozważali temat "Liturgia jako ikona życia chrześcijańskiego".

W archidiecezji warmińskiej pracuje 500 katechetów. Każdego roku uczestniczą oni w rekolekcjach wakacyjnych, które tym razem odbywały się w Gietrzwałdzie, a ostatnia ich tura zakończyła się w WSD MW Hosianum.

- Z jednej strony próbowaliśmy zgłębić duchowość liturgiczną, a z drugiej zrozumieć, że to, co robimy, wykonujemy, nasze zadania mają swoje głębokie uzasadnienie i źródło w liturgii - podkreśla ks. kan. Bartłomiej Matczak, rekolekcjonista.

- Punktem wyjścia było zrozumienie, że nie jesteśmy tylko nauczycielami religii, ale katechetami, czyli świadkami Chrystusa, a świadek ma swoje źródło w spotkaniu z Chrystusem Eucharystycznym - dodaje ks. Matczak.

- Bez prowadzenia autentycznego życia duchowego jesteśmy faryzeuszami, młodzież - również ta, która praktycznie jest poza Kościołem - bardzo szybko wyłapuje, kiedy mówimy o czymś, co jest obok albo nawet poza nami - mówi Grzegorz Ćwikliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL