Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Olsztyn. Integracja w Katoliku

Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w XIII LO Katolickim, spotkali się w Gietrzwałdzie i Kudypach.

Jak podkreśla ks. Radosław Czerwiński, prefekt szkoły, spotkanie służy integracji uczniów klas pierwszych - w tym roku w XIII LO będzie 5 pierwszy klas - ale także jest okazją do dziękczynienia.

- Chcemy podziękować za bezpiecznie przeżyte wakacje. Widzimy to, co miało miejsce na Giewoncie i mamy za co dziękować, cieszymy się, że wszyscy bezpiecznie wracają do szkoły - mówi ks. Czerwiński.

Dodaje, że taka integracja na początku roku szkolnego jest bardzo ważna. - Szkoła dla młodych ludzi to nie tylko miejsce, gdzie przychodzą od września do czerwca. To duża cześć ich życia, to tu, wśród tych ludzi spędzają najwięcej czasu i jeśli nie wytworzy się dobra atmosfera już na początku to będą się w szkole męczyć, a tego byśmy nie chcieli - mówi duszpasterz.

- Większość osób z klasy już znam, bo chodziliśmy razem do gimnazjum. Takie spotkania są bardzo dobre, bo właśnie w takich okolicznościach, osobiście, na żywo, można się lepiej poznać - mówi Mateusz Krebs.

Joanna Wojno, wychowawczyni, przyznaje, że takie spotkanie pozwala przełamać pierwszy lęk. - Poznajemy się, integrujemy, zgrywamy. Ja osobiście zbieram tu siły na cały rok. To miejsce, takie spotkania, a także pielgrzymka na rozpoczęcie roku szkolnego wzmacnia, ja tu ładuję baterie na cały rok - podkreśla nauczycielka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL