Nowy numer 49/2020 Archiwum

W diecezji ruszyły zapisy do Warmińskiej Szkoły Duchowości

Pierwsze zajęcia rozpoczną się już w październiku.

13 maja br. abp Józef Górzyński powołał do istnienia Warmińską Szkołę Duchowości.

Celem szkoły jest pogłębienie wiedzy z zakresu teologii duchowości, dzięki której jej uczestnicy będą mogli budować dojrzałą relację z Bogiem oraz towarzyszyć innym osobom. Szkoła skierowana jest do kapłanów, osób życia konsekrowanego, katechetów, liderów wspólnot w ramach pogłębienia swojej formacji oraz do wszystkich świeckich.

Program szkoły oparty jest na podstawowych zagadnieniach teologii duchowości, tj. życie duchowe, modlitwa i praktyka życia duchowego oraz na zagadnieniach związanych z wyzwaniami duchowości. Wiedza z każdego działu będzie przekazywana w czterech przedmiotach. Stąd w szkole zajadą się takie przedmioty, jak: antropologiczne podstawy duchowości, rozwój życia duchowego, walka duchowa, rozeznawanie i towarzyszenie duchowe, teologia modlitwy, modlitwa słowem Bożym, przekaz duchowości w sztuce, liturgia źródłem duchowości, duchowość biblijna, duchowość Ojców Kościoła, naśladowanie świętych, wypaczenia pobożności, teologia charyzmatów, duchowość cierpienia, kryzys psychiczny i duchowy, zagrożenia duchowe. 

Arcybiskup powołał także grono wykładowców tejże szkoły, do których zaliczyli się księża po studiach specjalistycznych z teologii duchowości, historii Kościoła, teologii pastoralnej oraz świeccy z teologii biblijnej, psycholog i psychoterapii.

Program będzie realizowany w przeciągu 4 semestrów (2 lata). Zajęcia będą odbywały się od października do czerwca danego roku, raz w miesiącu (zasadniczo trzecia sobota miesiąca). W ramach jednego zjazdu będą miały miejsce 4 wykłady po 45 min. (po jednym przedmiocie z każdego bloku tematycznego). Ukończenie szkoły będzie związane z uzyskaniem certyfikatu/dyplomu.

Rozpoczęły się zapisy!

Zapisać się do szkoły można przez przesłanie imienia i nazwiska, roku urodzenia, wykształcenia, parafii kontaktu na adres: szkola@wsd.warmia.pl.


Więcej informacji na stornie internetowej www.wsd.warmia.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama