Nowy numer 49/2020 Archiwum

Drugi nabór na wydział teologii

Między 6 a 13 września będzie kolejny nabór na studia na wydziale teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapraszamy osoby zainteresowane do podjęcia studiów na naszym wydziale - zachęca prodziekan ds. studenckich ks. dr hab. Karol Jasiński. - Oferujemy dwa kierunki, czyli teologię i nauki o rodzinie - dodaje.

Na teologii kandydaci mają do wyboru trzy specjalności - formację kapłańską, teologiczną i nauczycielska. - Zachęcam do podjęcia studiów nauczycielskich. Zaczyna brakować katechetów. Absolwenci tej specjalności nie będą mieć problemów z podjęciem zatrudnienia. Katecheta dziś jest na wagę złota - mówi ks. Jasiński.

Jeśli chodzi o specjalność teologiczną, oprócz absolwentów szkół średnich studia mogą podjąć osoby powyżej 30 lat, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę.

W ramach nauki o rodzinie na pierwszym stopniu wydział teologii oferuje studia z zakresu mediacji rodzinnej oraz studia wspomagania rodziny i wychowania dziecka. Natomiast studia magisterskie obejmują pogłębioną wiedzę z zakresu mediacji lub wychowanie do życia w rodzinie i społeczeństwie.

- Studia o rodzinie są pomyślane jako oferta dla osób, które mają pracować w szeroko pojętych instytucjach wspomagających rodzinę, czy jako asystenci rodzinni, kuratorzy, czy mediatorzy. Tu również mamy dodatkową formułę 30+ - wyjaśnia prodziekan.

Podkreśla, że obecnie na wydziale teologii w formule 30+ studiują nawet osoby, które są na emeryturze. - Chcą czas emerytury spędzić kreatywnie, czują, że mogą podjąć wyzwanie studiów - mówi kapłan.

Drugi nabór trwa od 6 do 13 września. - Zachęcamy do kontaktu z dziekanatem naszego wydziału, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje. Zawsze można nas odwiedzić na Redykajnach. Jeśli ktoś będzie mieć problemy z rejestracją w systemie uniwersyteckim, na miejscu pomożemy - podkreśla ks. Karol Jasiński.

- Oczywiście warto studiować na naszym wydziale. Mamy wspaniałych wykładowców, a co najważniejsze, zdobywamy tu wiedzę, która przyda nam się w przyszłości w pracy jak i w życiu duchowym. To wiedza praktyczna i teoretyczna. Czego się tu nauczymy, nie zdobędziemy nigdzie - mówi Małgorzata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama