Nowy numer 49/2020 Archiwum

Olsztyn. Konferencje dla katechetów

Dwa razy w roku nauczyciele religii spotykają się na spotkaniach tematycznych.

Wydział Nauki Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie na rozpoczęcie roku szkolnego oraz nowego semestru zapraszają katechetów na spotkania i wykłady tematyczne.

- Konferencje służą m.in. zapoznaniu się z tym, co nas czeka nowego w tym roku szkolnym: zmiany w prawie oświatowym, dalsza współpraca z diecezją w ramach duszpasterstwa. To okazja do spotkania, rozmów, wymiany doświadczeń, ale też wspólnej modlitwy o nowe powołania katechetyczne - tłumaczy ks. Adam Bielinowicz, dyrektor wydziału nauki katolickiej.

Podczas spotkania wykład „Nauczanie religii w świetle nowych dokumentów katechetycznych” wygłosił ks. dr Radosław Mazur. - Zmiany w katechezie są pochodną zmian w systemie szkolnictwa. Zmieniła się struktura szkół, wróciliśmy do 8-klasowych szkół podstawowych, 4-letnich liceów, a to powoduje zmiany w kształtowaniu rytmu nauczania religii - tłumaczy ks. Mazur.

- Celem nauczania religii ma być doprowadzenie katechizowanych do wiary dojrzałej. Ten cel realizuje się m.in. poprzez zdobywanie wiedzy, co dokonuje się w szkole. Ale dojrzałość wiary to dojrzała relacja z Bogiem - coś o wiele trudniejszego czy wręcz niemożliwego do weryfikowania, oceny. Tego nie da się osiągnąć wyłącznie w szkole, a żeby to się udało, konieczne jest powiązanie tego, co dzieje się w szkole, z tym, co dzieje się we wspólnocie rodzinnej i parafialnej - podkreśla ks. Mazur.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama