Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Olsztyn. Kapliczka przed domem

Nawiązując do warmińskiej tradycji, postawili przed domem kapliczkę jako wotum wdzięczności za otrzymywane błogosławieństwo i łaski.

Kapliczkę Dobrego Pasterza poświęcił ks. Artur Klepacki, proboszcz parafii św. Mateusza Ewangelisty w Olsztynie. - Parafianie wybrali Dobrego Pasterza. Bardzo mnie cieszy, że wierni nie tylko wieszają krzyżyki nad drzwiami, ale i budują kapliczki - uśmiecha się ks. Artur.

To był dla rodziny wzruszający wieczór. Na podwórku zgromadzili się wszyscy, by uczestniczyć w poświęceniu kapliczki i wraz z proboszczem modlić się do Dobrego Pasterza. - Od dziecka towarzyszyła mi myśl, że kiedyś chciałabym postawić kapliczkę przy domu. Nie myślałam, że aż tyle lat będę musiała na nią czekać. Ale się doczekałam - mówi pani Ania.

- Postanowiliśmy, że będzie ona poświęcona Dobremu Pasterzowi. W domu mamy taki obraz, który nas zainspirował - wyjaśnia pan Bogdan.

Wraz z rodzicami w tym ważnym dla rodziny momencie była córka Ania. - Kapliczka jest śliczna, będzie mi na pewno pomagała. Kiedy wyjdę na podwórko, będę widziała, że Bóg jest ze mną, że cały czas jest obok mnie, i że będzie mnie pilnował - mówi Ania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL