Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Olsztyn. Rozmowy o edukacji

W stolicy regionu odbył się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny z udziałem Iwony Michałek, wiceminister edukacji narodowej.

Dobra dyskusja o polskiej oświacie - podsumowuje Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny wojewoda Artur Chojecki.

- Dziś świat zmienia się zdecydowanie szybciej niż jeszcze 20-30 lat temu i musimy nadążać za tymi zmianami - mówi A. Chojecki.

W obradach wzięło udział ponad 70 osób. - Są to reprezentanci z całego województwa: z małych i dużych miast. Są przedstawiciele samorządów, dyrektorów szkół, związków zawodowych, środowiska akademickiego, a także uczniów - wymienia Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty.

- Mówiliśmy m.in. o tym, żeby powiązać ilość wypłacanych nauczycielowi pieniędzy z jakością jego pracy. Kwestia awansu zawodowego również musi być związana z jakością pracy. Wszyscy jesteśmy za tym, żeby nauczyciel był dobrze wynagradzany. Padło bardzo dużo ciekawych propozycji, wszystkie wnioski są notowane - po skończeniu obrad okrągłych stołów wszystkie wnioski trafią do ministerstwa i tam będziemy nad nimi pracować - podsumowuje Iwona Michałek, wiceminister edukacji narodowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL