Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Narodowe Czytanie w Olsztynie

W tym roku tematem Narodowego Czytania są polskie nowele.

Akcja mająca na celu popularyzację czytelnictwa, dbałość o poprawną wymowę oraz ukazanie bogactwa naszej literatury została zapoczątkowana w 2012 roku.

W stolicy Warmii i Mazur tym razem główna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w Muzeum Nowoczesności, w budynku dawnej zajezdni trolejbusowej.

- Takie spotkanie przybliża piękną literaturę, wielu z nas doskonale znaną. Literatura dla nas, starszych, była lekcją życia, wychowania, historii i poznawania naszej historii, z której nadal czerpiemy. Jestem przekonany, że ta akcja trafia również do młodzieży i jest potrzebna, szczególnie w obliczu przemian, jakie zachodzą w świecie - podkreśla prezydent Piotr Grzymowicz, który jako pierwszy odczytał fragment noweli „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Kolejne teksty czytali mieszkańcy miasta, a także ludzie kultury, m.in. Piotr Machalica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL