Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Uroczystości w Gietrzwałdzie

Uroczysta Msza św. przy źródełku pobłogosławionym przez Maryję odbędzie się w niedzielę 8 września o godz. 11.

Gietrzwałd to miejsce wyjątkowe, jedyne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. To właśnie na Warmii Maryja prosiła - przez wizjonerki Barbarę Samulowską i Justynę Szafryńską - o gorliwą modlitwę różańcową i walkę z uzależnieniami.

Uroczystości związane ze 142. rocznicą objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie połączone są z 53. dożynkami archidiecezjalnymi. Już dziś, w sobotę 7 września, do Gietrzwałdu przybywają pielgrzymi z całego kraju. O 21.00 odbędzie się Apel Maryjny przy kaplicy objawień, a o 21.30 młodzież zaprasza na wieczór uwielbienia i modlitewne czuwanie. O północy w bazylice będzie miała miejsce Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. - procesja do źródełka.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 8 września. O godz. 9 Msza św. w bazylice, a po niej modlitwa różańcowa przy źródełku. Tam też o godz. 11 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dziuby, ordynariusza diecezji łowickiej. Po Mszy św. (ok. godz. 13) odbędzie się Różaniec w alei różańcowej.

Jak co roku by ułatwić dojazd na uroczystości, zostaną uruchomione dwie specjalne linie autobusowe G-1 oraz G-2. W niedzielę wszystkie wjazdy do Gietrzwałdu zostaną zamknięte - dojazd będzie możliwy jedynie od strony Woryt, tam też zostaną zorganizowane parkingi. Nad płynnością ruchu będzie czuwać policja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL