Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lednica Seniora

W tym roku seniorzy zebrali się pod hasłem: "Wiesz, że Cię kocham".

Już po raz 16. odbyła się Lednica Seniora "Jestem Młody Duchem". - Wiekiem może jesteśmy już bardzo dojrzali, ale duchem ciągle młodzi - mówi Bożena, jedna z uczestniczek, które na Pola Lednickie przybyły razem z pielgrzymką z archidiecezji warmińskiej. - My, seniorzy, mamy w sobie mnóstwo energii - dodają Halina i Jadwiga.

Jak co roku, na Pola Lednickie przybyły tłumy pielgrzymów - z naszej archidiecezji przybyli m.in. seniorzy z Olsztyna, Bartoszyc i Braniewa. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Damiana Bryla. - Jesteś kochany, nie jesteś kimś byle jakim, jesteś ważny w oczach Boga - mówił w homilii, nawiązując do hasła tegorocznego spotkania: "Wiesz, że Cię kocham".

Podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia uczestnicy modlili się w różnych intencjach: Kościoła, papieża, biskupów, księży, chorych i cierpiących, w intencji zmarłego o. Jana Góry oraz w intencjach wszystkich przybyłych. - Pod koniec spotkania Jezus w Najświętszym Sakramencie przechadzał się przez sektory. Wszyscy mogliśmy na znak czci i w geście uwielbienia Boga sypać kwiaty, tak, jak to się dzieje tradycyjnie podczas Bożego Ciała. To było piękne przeżycie - zaznacza Stanisława.

Na zakończenie, jak podczas każdego spotkania, wszyscy przeszli przez Bramę-Rybę w akcie osobistego wyboru Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama