Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odpust w Międzylesiu

Przez pięć lat świątynia była zamknięta, teraz, po remoncie, parafianie przeżywali w niej uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego.

Pęknięcia ścian szczytowych i zły stan dachu były jednymi z przyczyn, dla których Inspekcja Nadzoru Budowlanego wydała w 2014 roku decyzję o zamknięciu kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Międzylesiu. Po pięciu latach prac (m.in. odnowiono nowy dach oraz dwie ściany świątyni) wierni mogli w swoim kościele przeżywać uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego.

- Wspaniała chwila, cieszymy się bardzo, że ten czas już jest za nami. Wyszło nam to na dobre, bo nie ma już niebezpieczeństwa zawalenia, świątynia jest z zewnątrz odnowiona, ale dobrze być u siebie - podkreślają parafianie.

Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. prof. Zdzisław Żywica. W homilii przypomniał, że krzyż to znak zbawienia. - Tytuł Podwyższenia Krzyża Świętego to wezwanie dla parafian, okolicznych mieszkańców. Mamy się ciągle wsłuchiwać w słowa, które Chrystus kieruje do nas z krzyża. W tych słowach znajdziemy drogę do zbawienia - mówił ks. Żywica.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL