Nowy numer 42/2019 Archiwum

Klebark Wielki pod Krzyżem

W wielu kościołach archidiecezji warmińskiej odbywały się nabożeństwa nawiązujące do ogólnopolskiej akcji Polska pod Krzyżem.

Podobnie było w sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego. - Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas krzyż Chrystusa - podkreślał proboszcz ks. Wojsław Czupryński.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Mszy św. Następnie wierni adorowali Najświętszy Sakrament oraz relikwie Krzyża. Istotnym elementem nabożeństwa była Droga Krzyżowa. - Stacja 15.: Spotkanie z przyjacielem. Stacja 16.: Spowiedź. Stacja 17.: praca. Stacja 18.: Samotność. Stacja 40., stacja 100. - i ciągle z krzyżem. Czym on jest? Ks. Twardowski pisał kiedyś: "Krzyż to takie szczęście, że wszystko inaczej". Panie Jezu, wpatrujemy się w relikwie Krzyża, wpatrujemy się w Ciebie w Najświętszym Sakramencie i chcemy od Ciebie uczyć się patrzeć na życie, na drugiego człowieka, bo z Tobą wszystko jest inaczej - mówił ks. Czupryński na zakończenie Drogi Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL