Nowy numer 46/2019 Archiwum

Benefis Teatru Korzunowiczów

Teatr Form Niezależnych Korzunowicz obchodził 25-lecie istnienia oraz 35-lecie pracy artystycznej.

Zapewne większość mieszkańców Olsztyna poznała artystów z Teatru Form Niezależnych Korzunowicz, nawet jeśli nie zawsze zdawali sobie sprawę, że właśnie tak nazywa się ten teatr. Wystarczy powiedzieć, że Mirosław Korzunowicz, który wraz z żoną Grażyną założył grupę w 1993 roku, od wielu lat wciela się w rolę św. Jakuba, którego można spotkać choćby na olsztyńskiej starówce.

Artyści w swoim repertuarze mają spektakle, programy edukacyjne, warsztaty - wszystko w formie teatru uczestnictwa, rozwijającego wyobraźnię i pobudzającego do działań scenicznych, skłaniającego do refleksji nad otaczającym światem. Ich autorskie spektakle najczęściej są związane z tradycją i historią naszego regionu.

- Teatr daje niezwykłe możliwości, kiedy ludzie, którzy są absolutnie różni, inaczej myślą, inaczej czują, a po prostu mogą się dogadać. Teatr daje niezwykłe doświadczenia - mówiła podczas benefisu Grażyna Korzunowicz.

Podczas jubileuszowego spotkania w Muzeum Nowoczesności w Olsztynie zaprezentowali się nie tylko artyści z Teatru Form Niezależnych Korzunowicz, ale również zaproszeni goście i przyjaciele artystów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama