Nowy numer 41/2019 Archiwum

By nie utracić zachwytu

– Pan Bóg zostawił nam do czytania dwie księgi: Pismo Święte i księgę natury. Jesteśmy zobowiązani obie czytać i badać. Nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim, by poznać Stwórcę – mówił ks. dr Wojciech Kotowicz.

Astronomia jest dyscypliną, która zawsze była otwarta na współpracę międzynarodową. Nawet w czasach komunizmu Polscy pracownicy naukowi mieli przywilej swobodnego przemieszczania się między państwami, by móc prowadzić badania nad kosmosem. Okazuje się, że Polska w tej dyscyplinie odnosi kolejne sukcesy. Jednym z nich jest odkrycie planety oddalonej od ziemi o 160 lat świetlnych przypominającej Jowisza oraz gwiazdy podobnej do Słońca. Siedem par proponowanych nazw dla tych odkryć przedstawiono na 39. zjeździe Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, który odbył się w Olsztynie.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL