Nowy numer 44/2020 Archiwum

O. Anselm Grün w Olsztynie

Benedyktyn przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur z wykładem o duchowości.

Katedra Nauk o Rodzinie oraz Katedra Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają na spotkanie ze znanym pisarzem religijnym oraz przewodnikiem duchowym A. Grünem.

Spotkanie w Olsztynie odbędzie się w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Człowiek - duchowość - wychowanie", która odbędzie się jeszcze w Warszawie i Płocku. Olsztyński moduł zaplanowano na 5 października. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Wydziału Teologii www.uwm.edu.pl/wt. Oprócz konferencji naukowej w Olsztynie zaplanowano również otwarte dla wszystkich spotkanie "Nie zmarnuj swojego życia", które odbędzie się również 5 października o godz. 18.30 w kościele akademickim św. Franciszka z Asyżu.

Ojciec Anselm jest autorem licznych publikacji z zakresu teologii, duchowości, psychologii oraz teorii wychowania. Liczba jego książek przekracza 300 tytułów o łącznym nakładzie 19 mln egzemplarzy, przetłumaczonych na 35 języków. - W czym tkwi tajemnica jego popularności? W swoich publikacjach porusza tematy, które są ważne i aktualne dla ludzi różnych narodowości, ras, poziomów intelektualnych. Używa przy tym języka prostego, zrozumiałego dla wszystkich. Mówi bardzo przystępnie, co jest bardzo trudne, jeśli mówimy o duchowości, teologii - podkreśla ks. dr Zbigniew Kulesz.

- Za Grünem bardzo często idą ludzie poszukujący, bo jego język jest otwarty na wszystkich: na inność, różnorodność poglądów, ale zawsze na końcu akcentuje, że to Chrystus wyznacza drogę - mówi dr Tomasz Żurawlew.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama