Nowy numer 43/2019 Archiwum

Olsztyn. Warsztaty z prymasem Wyszyńskim

W oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" rozpoczął się cykl warsztatów.

Warsztaty to cykl 4 spotkań, podczas których - bazując na konkretnych przykładach z życia prymasa Stefana Wyszyńskiego - poruszane są kwestie m.in. panowania nad emocjami, postrzegania siebie i innych, asertywności czy kształtowania otaczającej nas rzeczywistości.

- Bohaterem warsztatów jest prymas Wyszyński, patron naszego stowarzyszenia. Jego nauczanie jest wciąż aktualne, nie tylko w zakresie teologii, nauki społecznej czy polityki, ale również w kwestiach życiowych i rodzinnych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się budowana relacji, stawiania sobie celów, układania priorytetów. Chcemy im przekazać wartości, którymi żył i o których nauczał kard. Wyszyński, a o których zapominamy - pracowitość, zaufanie i wiele innych - tłumaczy Aneta Kowalska-Siedlecka z Civitas Christiana.

Warsztaty prowadzą psycholog, psychoterapeutka Wioletta Przybyszewska oraz Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. - Prymasa znamy przede wszystkim jako męża stanu, który walczył z komunizmem. Jest natomiast jeszcze zupełnie inna sfera - jego duchowości, drogi rozwoju. Dla prymasa bardzo ważne były kwestie rodziny, małżeństwa, godności kobiety, szacunku do pracy - z tego wszystkiego możemy cały czas czerpać - podkreśla I. Czarcińska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama