Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dziedzictwo nas zobowiązuje

Archikatedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku przechodzi gruntowny remont. Prace konserwatorskie trwają na całym wzgórzu katedralnym.

Chciałbym, abyśmy mieli świadomość, że prace konserwatorskie przy zabytku sakralnym mają jakiś wymiar mistyczny. Myślimy o przeszłości, o pokoleniach, które budowały tę katedrę, o świadkach wiary, ale też myślimy o przyszłości, czyli o tym, co po nas pozostanie i co zabezpieczamy, o czym chcemy opowiedzieć kolejnym pokoleniom, o naszej kulturze i życiu - podkreśla proboszcz ks. kan. Jacek Wojtkowski.

- To jeden z ważniejszych zabytków naszej ojczyzny - podkreśla abp Józef Górzyński. - Jeśli patrzymy na minione dzieje, świątynia ta jest owocem wiary poprzednich pokoleń. Uświadamia, jak bardzo głęboko wierzyli, co objawia się w tym znaku katedry. To dziedzictwo nas zobowiązuje do ochrony, ale także i do ubogacenia, aby przyszłym pokoleniom przekazać nieuszczuplone, ale powiększone o to, co my potrafimy pozostawić jako znak naszej wiary - mówi metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL