Nowy numer 41/2019 Archiwum

Powierzamy się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej

Pielgrzymka piesza do sanktuarium w Gietrzwałdzie na stałe wpisała się w tradycję Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, prowadzonego przez Stowarzyszenie Świętej Rodziny w Olsztynie.

Jak mówi dyrektor szkoły podstawowej Anna Kobarynka-Łysek, jest to podziękowanie Matce Bożej za łaski, które szkoła otrzymuje. - Modlimy się też za nasze materialne dzieła, które podejmujemy, choćby planowaną budowę sali gimnastycznej. Tak bardzo chcielibyśmy, by w życiu nam się układało i było dobrze, a zbyt często w swych pragnieniach pomijamy obecność Boga. Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc. Nie wątpimy w to. Jest to również czas wspólnego bycia z dziećmi, a to zaprocentuje w przyszłości. Czas poświęcony Bogu nigdy nie jest czasem straconym - podkreśla.

Przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i liceum wyruszyli z Łupstychu wczesnym rankiem, by po przejściu około 14 km pokłonić się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej i prosić Ją o łaski potrzebne w rozpoczętym roku szkolnym.

W trakcie drogi nie zabrakło śpiewu, chwili refleksji i modlitwy różańcowej. Po przybyciu do Gietrzwałdu pątnicy pokłonili się Matce Bożej w Kaplicy Objawień. Po Mszy św. w drodze do źródełka odmówiono różaniec.

- Chodzimy całą rodziną. To czas wspólnie spędzony, kiedy możemy wspierać się po drodze, modlić się, podejmować trud. Intencji jest wiele. edukacja naszych dzieci, ale też i nasze dorosłe życie. Oczywiście powierzamy się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej, naszą codzienność, rodzinę, te wszystkie małe i duże kłopoty, ale też niesiemy radość, że tworzymy rodzinę, że Bóg dał nam razem iść przez życie - mówi pani Krystyna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL