Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dni Pamięci

W piątek w Stoczku Klasztornym, a także na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo odbędą się Dni Pamięci poświęcone osobom Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II.

Św. Jan Paweł II powiedział na rozpoczęcie swojego pontyfikatu: „Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności, rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było Twojej wiary nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twojego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła.”

W październiku przypada kolejna rocznica uwięzienia prymasa Wyszyńskiego w stoczkowskim klasztorze (12 października 1953) i przewiezienia go (po rocznym pobycie) do kolejnego miejsca internowania z lotniska Wilamowo (6 października 1954). Od kilku lat w sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym oraz na lotnisku Wilamowo k. Kętrzyna odbywają się uroczystości poświęcone tym dwóm wielkim Polakom.

Program Dni Pamięci:

4 października, Stoczek Klasztorny

11.00 – konferencja

12.00 – modlitwa Anioł Pański

14.00 – konferencja

16.30 – modlitwa różańcowa

17.00 – uroczysta Msza św., a po niej Apel Pamięci w ogrodzie klasztornym
 

5 października, Stoczek Klasztorny

9.00 – Msza św.

10.30 – konferencj
 

5 października, Lotnisko Kętrzyn-Wilamowo

12.00 – uroczysty apel

12.30 – polowa Msza św. w hangarze lotniczym

13.30 – koncert orkiestry wojskowej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL