Nowy numer 46/2019 Archiwum

Kortowo. Dziś zakończyły się rekolekcje z o. Adamem Szustakiem OP

Temat rekolekcji na dobry początek brzmiał: "Ożywiająca nadzieja".

Jak co roku Olsztyńskie Duszpasterstwo Akademickie zorganizowało tzw. rekolekcje na dobry początek. Ich celem jest duchowe przygotowanie studentów do roku akademickiego oraz zaproszenie ich do duszpasterstwa. W tym roku wygłosił je jeden z najsłynniejszych „wędrownych kaznodziei” o. Adam Szustak OP.

Rekolekcjonista wiele uwagi poświęcił budowaniu relacji z Bogiem.
- Od wielu lat śledzę nagrania o. Adama w internecie. Wiele w moim życiu zmieniły i cieszę się, że mogłam posłuchać go w tym kościele - mówi Małgorzata.

- Gdy przyszedłem pierwszego dnia i nie było już nawet jak wejść do kościoła, to trochę zdenerwowałem się i stwierdziłem, że nie ma to sensu. Po pierwszym dniu zdecydowałem, że wrócę tu jutro. Z resztą tylko cieszyć się, że kościół pęka w szwach od młodych ludzi - mówi Andrzej.

- Jestem tutaj, bo chcę być bliżej Boga. Konferencje o. Adama pomagają mi w tym. Wiem, że wiele pracy przede mną i ode mnie zależy jak ta relacja z Bogiem będzie wyglądać. Wciąż próbuję na nowo i nie poddaję się. Ten czas to kolejna motywacja do nowego i kolejnego początku - opowiada Marysia.

Olsztyńskie Duszpasterstwo Akademickie rozpoczęło swoją działalność i zaprasza studentów do włączania się w budowanie wspólnoty.
Co? Gdzie? Kiedy?
- Msze św. akademickie - niedziela o 14.00 i 20.00 oraz w środy o 19.30
- Próby zespołów posługujących muzycznie godzinę przed Mszami akademickimi
- Próby zespołu „Mocni w wierze” - wtorki o 19.00
- Akademicka Wspólnota Męska - wtorki po Mszy o 18.00
- „Planszówki w ODA” - środy po Mszy akademickiej o 19.30
- Modlitewne spotkania akademickiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym - czwartki po Mszy o 18.00
- Spotkania wspólnoty Rosarium - I środy miesiąca o 19.30
- Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą prowadzoną przez Soli Deo Omnia - I czwartki miesiąca po Mszy św. o 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama