Nowy numer 46/2019 Archiwum

Uczą nas profesjonaliści

Olsztyńska Szkoła Policealna nosząca imię najwybitniejszego polskiego kardiochirurga Zbigniewa Religii świętuje w tym roku 70-lecie istnienia.

Jesteśmy najstarszą szkoła medyczną w województwie. Wiek idzie w parze z naszą radością, bo mimo tego, że jest najstarsza, to najmłodsza duchem. Rozpiera nas energia, radość z uczenia się, bycia razem, pomagania innym. Wszyscy się tu cenimy i lubimy - uśmiecha się Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej im. prof. Religi.

Dyrektor podkreśla, że największym sukcesem szkoły jest fakt, iż wszyscy absolwenci oczekiwani są na rynku pracy. - Zawody, w których kształcimy, są na rynku pracy deficytowe. Staramy się reagować na sygnały od pracodawców. Jeśli mówią, że brakuje sterylizatorów urządzeń medycznych, od razu uruchamiamy taki kierunek. Kiedy pojawiły się braki w elektrokardiologii, zaczęliśmy kształcić takich specjalistów - wymienia.

Zauważa, że największym wyzwaniem jest organizacja odpowiednich pracowni, które pozwalają na realizację podstaw programowych. - Korzystamy ze środków unijnych. Dzięki temu nasze pracownie są nowoczesne. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie mieli do dyspozycji pracownie XXI wieku - dodaje.

- Wcześniej słyszałem dużo dobrych opinii na temat tej szkoły. Panuje tu świetna atmosfera, uczą nas profesjonaliści. Mamy dużo praktyk. Nie jest to jedynie nauka w teorii. Można ocenić, czy nadajemy się do wybranego zawodu, czy nie - mówi Adam z kierunku terapia zajęciowa. - Wybrałem tę szkołę może trochę ze względów rodzinnych. Moi rodzice uczyli się tu - wyznaje Damian, technik elektroradiolog.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama