Nowy numer 46/2019 Archiwum

Wielkie dzieła

Z okazji XIX Dnia Papieskiego, który obchodzimy pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy!", w olsztyńskiej hali Urania odbył się koncert papieski. Gwiazdą był obchodzący jubileusz 10-lecia istnienia zespół Mocni w Wierze.

Koncert rozpoczęły słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Warszawie w 1979 r.: „Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa, a raczej człowiek nie może sam siebie do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. (…) Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

- Te słowa zainspirowały nasz naród do powstania, do pójścia odważnie w przyszłość, czego znakiem stał się wielki ruch Solidarność, który po wielu tragicznych wydarzeniach doprowadził do transformacji ustrojowej w Polsce. Dzięki tym słowom Jana Pawła II dziś doświadczamy wolności - podkreśla koordynator Dni Papieskich ks. Michał Tunkiewicz.

- Gdy Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową, nikt się nie spodziewał, że jedna osoba dokona takiego przewrotu w myśleniu i działaniu w Kościele i w świecie. Podobnie i my, jeśli otworzymy się na łaskę Bożą, możemy dokonać wiele w swoim życiu. Spotykanie się z Janem Pawłem II w Dni Papieskie jest uczeniem się, jak my możemy w swojej codzienności dokonywać wielkich dzieł - mówi bp Janusz Ostrowski.

Koncert był również okazję do rozmów ze stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pomagali w organizacji koncertu, kolportowali również materiały informacyjne o fundacji.

- Dzięki fundacji mam możliwość kontynuowania nauki na studiach. Rodzice nie byliby w stanie zapewnić mi dalszej edukacji. Musiałabym naukę zakończyć na szkole średniej. Dzięki pomocy finansowej mogę się uczyć. Dla mnie fundacja to przede wszystkim duża rodzina, mnóstwo przyjaciół i znajomych - mówi Daria.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama