Nowy numer 46/2019 Archiwum

W najbliższą sobotę odbędzie się wieczór małżeński

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa do modlitwy i na randkę.

Wieczór małżeński odbędzie się pod hasłem: „Kocha się naprawdę i do końca”.
- Temat wieczoru w Olsztynie nie jest naszą inspiracją. Są to słowa papieża świętego Jana Pawła II, które skierował do małżonków w  Castel Gandolfo 10 lipca 1994 roku: „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze, w radości i smutku, bez względu na dobry czy zły los”. Przygotowując wieczór małżeński, oparliśmy się na tych słowach, aby zadać pytanie małżonkom: Czym naprawdę jest dla nich miłość? Szczególnie ta wspólna małżeńska miłość. Ile ona dla nich znaczy? - mówią Ala i Jarek Dąbrowscy.

Wieczór rozpocznie się od Mszy św. z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 18 w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Olsztynie.
- Dobrze jest sobie przypomnieć, co znaczy dla nas przyrzeczenie małżeńskie. W życiu powszednim, w naszym codziennym zabieganiu umyka nam to, co najważniejsze. Aby małżeństwo wzrastało, musi istnieć nić porozumienia. W końcu przysięgaliśmy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską przed Bogiem - tłumaczą małżonkowie.

- Odpowiadamy wzajemnie za siebie, bo małżeństwo jest drogą do świętości. W dzisiejszych czasach tak łatwo ludzie się rozstają, ranią, krzywdzą siebie i dzieci, nie potrafią przebaczać. Tak trudno rozmawiać ze sobą, być razem, być wiernym? Dlatego, jeśli ponawiamy przyrzeczenia małżeńskie, pamiętamy o naszych rocznicach ślubu, to na nowo uzmysławiamy sobie, dlaczego Bóg uczynił nam ten dar i połączył nas świętym węzłem małżeńskim - dodają.

Po Mszy św. odbędzie się randka małżeńska z atrakcjami, jak zapewniają organizatorzy.
- Zaproszenie kierujemy do każdego małżeństwa sakramentalnego, bez względu na wiek i staż małżeński. Mogą w nim wziąć udział zarówno młode, jak i starsze pary. Najważniejsze, że chcą odkryć na nowo istotę swojego małżeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama