Nowy numer 46/2019 Archiwum

Lekcja dla Rodaka

Fundacja dla Rodaka zajmująca się repatriantami zaprasza na pokaz filmu o Polakach mieszkających w Kazachstanie.

Akcja „Lekcja dla Rodaka” jest jedną z inicjatyw podejmowanych przez Fundację dla Rodaka - polega na spotkaniach w szkołach, podczas których uczniowie spotykają się z mieszkańcami Kazachstanu, potomkami zesłańców, którzy opowiadają im o życiu w oddaleniu od ojczyzny, swojej historii, patriotyzmie i planach przyjazdu do Polski.

W tym roku w ramach „Lekcji dla Rodaka” fundacja zaprasza na pokaz filmu „Złączyć się z narodem” w reżyserii Jerzego Szkamruka. Film opowiada o potomkach polskich zesłańców, którzy do dziś żyją w Kazachstanie. - To wyjątkowa lekcja historii, której nie można przegapić - podkreśla Joanna Wilk-Yaridiz, prezes Fundacji dla Rodaka.

Projekcja filmu odbędzie się 13 listopada w Urzędzie Wojewódzkim (sala 52). Zaplanowane są 4 pokazy: o godz. 9.30, 11.30, 14.00 oraz 17.00. W planach oprócz projekcji filmu zaplanowana jest również dyskusja o repatriacjach, w panelu dyskusyjnym weźmie również udział reżyser filmu.

Wstęp na film jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. W przypadku grup zorganizowanych (np. klasy) organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt pod numerem 691633154.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama