Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uroczystości Wszystkich Świętych

Uroczystości w archidiecezji warmińskiej.

Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych w Olsztynie zostaną odprawione Msze św. w intencji zmarłych:

Cmentarz komunalny w Olsztynie (ul. Poprzeczna)
13.30 - Nieszpory za zmarłych
14.00 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego
15.00 - Procesja żałobna z modlitwą za zmarłych

Cmentarz komunalny k. Dywit (ul. Wadąska)
12.00 - Msza święta w intencji zmarłych pod przewodnictwem J.E. Biskupa Janusza Ostrowskiego

Cmentarz parafialnym św. Wawrzyńca w Olsztynie (Gutkowo – ul. Żurawia)
12.00 - Msza święta w intencji zmarłych

Cmentarz parafialny św. Jakuba w Olsztynie
14.00 - Procesja żałobna z modlitwą za zmarłych

Nabożeństwa na cmentarzach archidiecezji warmińskiej

Barczewo - po Mszy św. o godz. 8 w kościele św. Anny ksiądz przejdzie na stary cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych tam pochowanych, natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz komunalny. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30, a jeszcze przed procesją, w kościele zostaną poświęcone znicze i kwiaty, które później poniesiemy w procesji na groby naszych bliskich. Bezpośrednio po zakończeniu procesji na cmentarzu księża będą do dyspozycji tych, którzy chcieliby poświęcić pomnik na cmentarzu.

Bartoszyce
Msza św. na nowym cmentarzu w intencji zmarłych o godz. 13. Ofiary składane na cmentarzu na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii św. Brata Alberta. Procesja z modlitwami za zmarłych wyruszy bezpośrednio po tej Mszy św. Modlitwy i procesja za zmarłych na starym cmentarzu o godz. 14.

Kętrzyn
O godz. 11 w kaplicy na cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona Msza św., a po niej – procesja po cmentarzu. Po Mszy św. możliwość poświęcenia pomników nagrobnych. Na cmentarzu w Małej Nowej Wsi nabożeństwo za zmarłych o godz. 13.

Korsze
O 11.00 w kościele modlitwa za zmarłych w tym roku parafian, po której wyruszy procesja na cmentarze. I stacja przy grobach ks. Stanisława Lachowicza i ks. Janusza Budyna. II - na cmentarzu przy kościele. Pozostałe stacje na cmentarzu komunalnym. Na cmentarzu przy kaplicy będzie odprawiona Msza św. za zmarłych około 12.00. Po Eucharystii możliwość poświęcenia grobów. O 17.30 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

Lidzbark Warmiński
Msza św. będzie na cmentarzu przy ul. Kopernika o godz. 14. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nagrobków. Na cmentarzu w Sarnowie będzie odprawiona procesja o godz. 14.

Mrągowo
Nabożeństwa na cmentarzach rozpoczną się: o godz. 12 na cmentarzu w mieście i o 14.00 na cmentarzu przy Polskiej Wsi.

Nidzica
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Wojciecha - o godz. 10  procesja na cmentarzu i Msza św. Po Eucharystii będzie możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach.

Olsztynek
Kościół pw. bł. Anieli Salawy - procesja żałobna z kościoła na cmentarz komunalny bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11. Następnie na cmentarzu przy ul. Wilczej nabożeństwo za zmarłych. Po nim okazja do poświęcenia nowych krzyży i pomników nagrobnych. Na cmentarzu komunalny przy ul. Grunwaldzkiej nabożeństwo za zmarłych o godz. 13.30.

Ostróda
O godz. 12 na cmentarzu w Kajkowie zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, a na cmentarzu przy ul. Spokojnej Msza św. o godz. 14.

Pasym
12.00 - Msza św. w kościele. Po Mszy św. o godz. 13.15 procesja na cmentarzu komunalnym.

Piecki
Po Mszy św. o godz. 11 uroczysta procesja na cmentarz.

Sępopol
Po Mszy o 12.30 wyruszy z kościoła żałobna procesja na cmentarz. Po zakończeniu będzie błogosławieństwo pomników i krzyży nagrobnych postawionych w ostatnim czasie.

Szczytno
Procesja żałobna z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na cmentarz komunalny o godz.12.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama