Nowy numer 46/2019 Archiwum

Bal ze świętymi

W parafii św. Franciszka w Olsztynie po raz kolejny dzieci, ich rodzice i opiekunowie świętowali ze świętymi.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele św. Franciszka, gdzie dzieci zgromadziły się na okolicznościowej katechezie i modlitwie.
Wspólnie szukały odpowiedzi na pytanie: kto to jest święty?

- Święty to ten, który czyni dużo dobrego dla innych i modli się do Boga - mówiła Natalka podczas konferencji.

Dzieci wzywały orędownictwa swoich patronów i, na pamiątkę chrztu, zostały pokropione wodą święcona. Na zakończenie przyjęły błogosławieństwo relikwiami św. Franciszka, patrona parafii. Następnie udały się do domu parafialnego, gdzie czekała na nich zabawa przygotowana przez rodziców.

- Mamy piękną i bogatą tradycję, gdy wspominamy świętych oraz naszych zmarłych i chcemy naszym dzieciom to pokazać. Dzisiejszy bal to też nasza odpowiedź na wkraczające różne komercyjne akcje, które odciągają uwagę naszych dzieci od chrześcijańskiej tradycji. Oprócz opowieści o świętych, odwiedzania grobów bliskich, przygotowujemy bal, by dzieciakom pokazać radość świętości - mówi Jan Jastrzębski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama