Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rekolekcje dla rodziców

W parafii Matki Boskiej Różańcowej w Olsztynie odbyły się rekolekcje dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz Komunii św.

Punktem wyjścia do rozważań było porównanie do meczu piłki siatkowej - podobnie jak trener bierze czas, by wyjaśnić coś swoim zawodnikom, tak też Pan Jezus prosi o czas człowieka, by przemówić do jego serca.

Podczas pierwszego spotkania rodzice adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, wysłuchali również „Listu od Pana Boga” i mieli zastanowić się nad tym, co Mu odpowiedzą.

Kolejnego dnia uczestnicy rekolekcji poprzez pracę w grupach mieli okazję przekonać się, jak w przypadku konkretnych postaci z Biblii Pan Bóg - po siatkarsku - brał czas i tłumaczył im róże ważne kwestie, a także jak te doświadczenie każdy z nas może wykorzystać w swoim życiu.

Rekolekcje zakończyła Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego. Ksiądz proboszcz Krzysztof Szarowicz zaprosił wszystkich uczestników rekolekcji na kolację, podczas której rodzice dzielili się refleksjami z przeżytych dni. - Dla mnie to była petarda - spuentowała jedna z uczestniczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama