Nowy numer 08/2020 Archiwum

Rekolekcje dla rodziców

W parafii Matki Boskiej Różańcowej w Olsztynie odbyły się rekolekcje dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz Komunii św.

Punktem wyjścia do rozważań było porównanie do meczu piłki siatkowej - podobnie jak trener bierze czas, by wyjaśnić coś swoim zawodnikom, tak też Pan Jezus prosi o czas człowieka, by przemówić do jego serca.

Podczas pierwszego spotkania rodzice adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, wysłuchali również „Listu od Pana Boga” i mieli zastanowić się nad tym, co Mu odpowiedzą.

Kolejnego dnia uczestnicy rekolekcji poprzez pracę w grupach mieli okazję przekonać się, jak w przypadku konkretnych postaci z Biblii Pan Bóg - po siatkarsku - brał czas i tłumaczył im róże ważne kwestie, a także jak te doświadczenie każdy z nas może wykorzystać w swoim życiu.

Rekolekcje zakończyła Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego. Ksiądz proboszcz Krzysztof Szarowicz zaprosił wszystkich uczestników rekolekcji na kolację, podczas której rodzice dzielili się refleksjami z przeżytych dni. - Dla mnie to była petarda - spuentowała jedna z uczestniczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama