Nowy numer 46/2019 Archiwum

Modlitwa za zmarłych biskupów i kanoników

Wierni z parafii katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku prosili o łaskę nieba dla zmarłych.

2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych we wnętrzu fromborskiej katedry miała miejsca procesja połączona z modlitwą za zmarłych.

Przy figurze Maryi wierni modlili się za zmarłych mieszkańców Fromborka, a w kaplicy Szembeka przy relikwiach świętych m.in. męczenników z czasów rzymskich, polecali Bogu zmarłych kapłanów oraz kleryków. Na koniec procesja zatrzymała się przy grobie Mikołaja Kopernika, a także przy płycie nagrobnej biskupa Adama Stanisława Grabowskiego, by polecać Bożemu miłosierdziu pochowanych w katedrze biskupów i kanoników warmińskich.

Natomiast w niedzielę, 3 listopada, tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11 wierni wraz z duszpasterzami wyruszyli w procesji na cmentarz księży kanoników. Tam modlili się za zmarłych księży kanoników oraz o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Władysława Świtalskiego, męczennika totalitaryzmu sowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama