GN 2/2021 Archiwum

Spotkanie Młodych

Już 23 listopada młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania przyjedzie do Ostródy.

Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych z całej archidiecezji do wspólnego spotkania, tym razem w Ostródzie. Od kilku lat jesienne spotkanie młodzieży z arcybiskupem jest stałym punktem przygotowań do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W tym roku hasło spotkania brzmi „Przystań Młodych”.

- Przygotowując nasze spotkania sięgamy do tego, co jest dla nas naturalne, wręcz oczywiste - choćby to, że na Warmii i Mazurach wszędzie są jeziora, a przy wielu z nich przystanie. I tak jak w przystani - jak sama nazwa wskazuje - trzeba się zatrzymać, przystanąć na trasie, tak samo chcemy zachęcić młodych, którzy do nas przyjadą, by zatrzymali się na chwilę w swoim życiu i podjęli jakąś refleksję - tłumaczy ks. Radosław Czerwiński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Obecnie trwają przygotowania do spotkania, a wolontariusze i odpowiedzialni przeżywają w Nowym Kawkowie dzień skupienia. - Wolontariat to okazja nie tylko do pomocy innym, ale też szansa na zdobycie nowych doświadczeń - podkreśla Monika. - Przystań to też miejsce, gdzie można spotkać różnych ludzi, którzy też są w podróży, też przeżywają różne przygody. W Ostródzie chcemy dać szansę młodym ludziom, by się spotkali, poznali, zobaczyli, że jest ich dużo i przekonali się, że wiara jest wspaniałą przygodą - mówi ks. Czerwiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama